Sukcesy na XXII Okr璕owej Olimpiadzie M這dzie篡 w sportach w璠karskich
23-24.04.2016 roku w 安ibnie po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum brali udzia w Olimpiadzie M這dzie篡 w sportach w璠karskich. Po czterech konkurencjach dru篡na w sk豉dzie: Wiktor Le郾iewski IIj, Jakub Szlija IIj, Patryk Treder III e zas逝瞠nie zdoby豉 I MIEJSCEw kategorii gimnazjum. Natomiast dru篡na w sk豉dzie: Maciej Borowicz IIb, Jakub Roda IIb, Mateusz Wenzerski II d uzyska豉 III miejsce. Dodatkowo w klasyfikacji generalnej Wiktor uzyska II miejsce a Mateusz III miejsce.Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali wspania貫 puchary, Natomiast wszyscy uczestnicy nagrody w璠karskie(ko這wrotki, w璠ki, siatki, torby)
Olimpiada sk豉da si z czterech konkurencji. Pierwsza -po這wy ryb na Kanale 奸edziowym- od samego rana, pomimo przejmuj帷ego zimna i wiatru 44 uczestnik闚 wytrwale 這wi這 ryby. Z naszych uczni闚 najwi璚ej szcz窷cia mia Wiktor, gdy z這wi 195 gram ryb. Niby niewiele, ale dawa這 to pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum. Ryby uda這 si z這wi r闚nie Mateuszowi i Jakubowi S. Pecha mia Patryk, gdy z這wi 3 spore okonie, ale ze wzgl璠u na obowi您uj帷y okres ochronny nale瘸這 je natychmiast wypu軼i do wody.
Kolejne konkurencje to test wiedzy(Mateusz-I miejsce), konkurs sprawno軼iowy(doskona造 wynik Patryka), oraz trzy etapowy konkurs rzut闚 spinningiem na boisku sportowym(nasi uczniowie rzucali ci篹arkiem na spinningu ponad 40 metr闚).
Podczas uroczysto軼i wr璚zania nagr鏚 s璠zia g堯wny powiedzia: "Pami皻amy, gdy trzy lata temu uczniowie z 真kowa przyjechali na Olimpiad uczy si a dzi wygrywaj "
Olimpiada zako鎍zy豉 si du篡m sukcesem i zadowoleniem wszystkich uczestnik闚. Zapraszamy za rok. Olimpiad zorganizowa Zarz康 Okr璕u PZW w Gda雟ku. Dzi瘯ujemy rodzicom uczestnik闚 za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody. Uczni闚 do olimpiady przygotowywa豉 pani Anna Borowicz(AB)
Szczeg馧owe wyniki i relacja z olimpiady...

Zdj璚ia